• en
Strona główna Trenerzy Wojciech Cackowski

Wojciech Cackowski

Wojtek przez całe swoje życie fascynował się ruchem, sportem i pracą z ciałem. Ukończył wychowanie fizyczne oraz fizjoterapię, a także został certyfikowany terapeutą integracji strukturalnej ATSI (dawniej KMI). Przez ostanie 10 lat jest terapeutą manualnym i praktykiem jogi, który łączy je z pracą powięziową w wodzie. Jednocześnie jest szczęśliwym ojcem dwójki dzieci. Mieszka i pracuje w Polsce, gdzie tworzy zespół terapeutów łączących fizjoterapię, ATSI oraz ZOGĘ w pracy z Pacjentami. Jest fascynatem poznawania anatomii od strony praktycznej, podczas szkoleń sekcyjnych na zwłokach, które jako pierwszy wprowadził do Polski. Dzięki tej wiedzy stworzył podstawy projektu ZOGA MOVEMNT, który łączy assany jogi, integracji strukturalnej oraz interwencji manualnych dając możliwość terapeucie precyzyjnego wpływania na ułożenie ludzkiego organizmu. Niezależnie od Zogi i ATSI, Wojtek prowadzi szkolenia z pracy na bliznach wg. koncepcji Sharon Wheeler, integracji strukturalnej w neurologii dziecięcej, czy szkolenia dla ortodontów. Jest zaangażowany w wiele projektów takich jak Worldwide Exercise is Medicine czy Walk for Health. Regularnie prowadzi wykłady dla fizjoterapeutów, terapeutów manualnych i ruchowych w Polsce i Europie. Jest członkiem zarządu w Polskim Stowarzyszeniu Medycyny Manualnej gdzie pełni funkcję dyrektora ds. rozwoju medycyny manualnej.

Wojtek jest zaangażowany w liczne projekty związane ze ślizgiem powięziowym i badaniami klinicznymi nad wpływem integracji strukturalnej i funkcjonalnej na zmiany w ciele.

Jego największą pasją jest praca manualna i holistyczne podejście do leczenia dysfunkcji mięśniowo-szkieletowych. Swoją pasję przenosi na prowadzone przez siebie warsztaty z terapii manualnych.

Wróć do listy trenerów