Strona główna Praktycy Wojciech Cackowski

Wojciech Cackowski

Wojciech Cackowski jest fizjoterapeutą, certyfikowanym terapeutą KMI oraz certyfikowanym nauczycielem Anatomy Trains. Metody Integracji Strukturalnej KMI uczył się u Toma Myersa, Jamesa Earlsa i wielu innych nauczycieli tej metody na świecie.

Jego spojrzenie na anatomię człowieka oraz ruch opiera się o jego własne wieloletnie doświadczenia w pracy z pacjentami oraz pracy nad własnym ciałem, w którym zmagał się z dużą skoliozą. Poprzez swoją przemianę lepiej zrozumiał jak dokonywać zmian w strukturze osób, z którymi pracuje.

W swojej pracy wykorzystuje ruch w szczególności oparty o praktykę jogi, osteopatyczne techniki wisceralne oraz powięziową pracę w wodzie i na stole terapeutycznym.

Obecnie pracuje jako specjalista ds. medycznych grupy MPM Hotele SPA i tworzy medyczną część oferty i nadzoruje zespół terapeutw w hotelu Villa Park Med. & SPA w Ciechocinku i Głeboczek Vine Resort & SPA. Od czasu swej certyfikacji naucza metody KMI w Polsce, Europie i USA.

Ciągle szkoli się i rozwija wiedzę z zakresu terapii manualnej, ruchowej i anatomii powięziowej. Jest zaangażowany w projekty badawcze mające na celu wyznaczenie nawych zasad biomechaniki i głębszego rozumienia licznych zależności poszczególnych struktur anatomicznych względem siebie w ruchu.

Wróć do listy praktyków